• Resident Evil: Infinite Darkness

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Good, The Bart, and The Loki

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Below Zero

    ★½

  • The Marksman

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

  • Tom Cruise: An Eternal Youth

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Honest Thief

    ★½

  • The Block Island Sound

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Ghosts of War

    ★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • Boss Level

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Ashfall

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Coma

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★