Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Goat

Goat

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
9/11

9/11

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
9/11

9/11

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Watch

The Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sally Marshall Is Not an Alien

Sally Marshall Is Not an Alien

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stag Night

Stag Night

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Eddie

Eddie

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Drain the Titanic

Drain the Titanic

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Back to the Titanic

Back to the Titanic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parkway Drive - Summer Breeze 2019

Parkway Drive - Summer Breeze 2019

×
★★★★★
Edit this entry  
08
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Aloha

Aloha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
On the Line

On the Line

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry