Sort by

Jaxi has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Split Ends

Split Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hug

The Hug

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry