Sort by

Jaxi has logged 15 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fishing with John

Fishing with John

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry