RSS feed for Keith

Keith has logged 499 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nutcracker: The Motion Picture

Nutcracker: The Motion Picture

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bernard and the Genie

Bernard and the Genie

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nutcracker

The Nutcracker

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
5 Star Christmas

5 Star Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Surviving Christmas with the Relatives

Surviving Christmas with the Relatives

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Doc Savage: The Man of Bronze

Doc Savage: The Man of Bronze

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry