RSS feed for Keith

Keith has logged 46 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaft

Shaft

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mike Epps: Only One Mike

Mike Epps: Only One Mike

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Copycat

Copycat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daughter of the Wolf

Daughter of the Wolf

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Hitman

Diary of a Hitman

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
White Boy

White Boy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skin

Skin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chase Me

Chase Me

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rodents of Unusual Size

Rodents of Unusual Size

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
She's Out of Control

She's Out of Control

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry