Sort by

filmga has logged 43 entries for films during November 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Blood

Bad Blood

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear

Fear

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stalked by My Neighbor

Stalked by My Neighbor

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Back

Don't Look Back

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
#Horror

#Horror

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nanny Cam

Nanny Cam

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Felt

Felt

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Curve

Curve

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zipper

Zipper

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of Downers Grove

The Curse of Downers Grove

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tiger House

Tiger House

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Safelight

Safelight

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Double Hour

The Double Hour

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bound to Vengeance

Bound to Vengeance

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Self/less

Self/less

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Device

The Device

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Stay

The Stay

×
Edit this entry  
13
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bleeding Heart

Bleeding Heart

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruel & Unusual

Cruel & Unusual

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Not Scared

I'm Not Scared

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wrecker

Wrecker

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Human Capital

Human Capital

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Night

Bad Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chase

The Chase

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Predator: Dark Ages

Predator: Dark Ages

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Species

Species

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cop au Vin

Cop au Vin

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry