• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • My Spy

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Coma

    ★★★

  • Frozen II

  • The Irishman

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

  • Leberkäsjunkie

  • Spider-Man: Far From Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Kingdom

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over