aaron has logged 64 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holiday in the Sun

Holiday in the Sun

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry