Sort by

aaron has logged 65 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pleasure

Pleasure

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Lips Are Sealed

Our Lips Are Sealed

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wink

Wink

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dungarees

Dungarees

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A November

A November

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
I'm Happy, I Promise

I'm Happy, I Promise

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tahara

Tahara

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Face Benny

No Face Benny

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ballet After Dark

Ballet After Dark

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Power of Hope

The Power of Hope

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life in Technicolor

Life in Technicolor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Send

Send

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Skin to Skin

Skin to Skin

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daytimer

Daytimer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry