Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Bad Black

Bad Black

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Dug Days

Dug Days

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dug Days

Dug Days

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
Death Rider in the House of Vampires

Death Rider in the House of Vampires

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Read prior review Edit this entry  
19
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Haze

Haze

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Gwilliam

Gwilliam

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
What If I'm Gay?

What If I'm Gay?

1987
×
Read the review Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vital

Vital

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dorothy, the Kansas City Pot Head

Dorothy, the Kansas City Pot Head

1968
×
Edit this entry  
04
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
Awesometown

Awesometown

2005
×
Edit this entry