Damon has logged 54 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Flirtatious Woman

A Flirtatious Woman

1955
×
Read the review Edit this entry  
29
Pleasant Grove

Pleasant Grove

1997
×
Edit this entry  
29
Love Song

Love Song

1984
×
Edit this entry  
29
Tetra Vaal

Tetra Vaal

2004
×
Edit this entry  
29
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
24
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Rated R for Nudity

Rated R for Nudity

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read prior review Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Read prior review Edit this entry  
21
I Spy

I Spy

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaks

Freaks

1932
×
Read prior review Edit this entry  
20
General Commander

General Commander

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Was a Teenage Zombie

I Was a Teenage Zombie

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flight of the Conchords: A Texan Odyssey

Flight of the Conchords: A Texan Odyssey

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlueBob Egg

BlueBob Egg

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
Read the review Edit this entry