RSS feed for sofia

sofia has logged 30 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry