• Atrangi Re

    ½

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★★½

  • 2024

    ★★½

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Dhamaka

    ★★

  • Sooryavanshi

    ★½

  • Jai Bhim

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • Sanak

    ★★½

  • Doctor

    ★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • solitude

  • A Pair of Shoes

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Shershaah

    ★★

  • Kuruthi

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Malik

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Rehana Maryam Noor

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Ray

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Sherni

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

  • The Beta Test

    ★★½

  • Time

    ★★★½

  • In the Heights

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Seance

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★

  • Beyond the Dust

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ashes to Idols