rahul has logged 27 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Milestone

Milestone

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Booth

The Booth

2019
×
Edit this entry  
26
Ray

Ray

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bombay

Bombay

1995
×
Read the review Edit this entry  
24
Sherni

Sherni

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Read the review Edit this entry  
23
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Warriors

The Warriors

1979
×
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prevenge

Prevenge

2016
×
★½
Edit this entry  
07
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Njan Steve Lopez

Njan Steve Lopez

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry