• The Flash

  • Don't Worry Darling

  • Spiderhead

    ★★

  • Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Fistful of Vengeance

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★★★

  • Catwoman: Hunted

  • Cha Cha Real Smooth

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Satyameva Jayate 2

  • House of Gucci

  • Hawkeye

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Swan Song

    ★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Sooryavanshi

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★

  • Aquaman: King of Atlantis

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Injustice

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Help

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Old Henry

    ★★