Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Monster

Monster

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
17
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★
Edit this entry  
14
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Edit this entry