Sort by

circ has logged 453 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
½
Edit this entry  
28
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry