Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Firebird

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★