Sort by

angel has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elise

Elise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Undone

Undone

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Your Eyes Tell

Your Eyes Tell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hwarang: The Poet Warrior Youth

Hwarang: The Poet Warrior Youth

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★★
Edit this entry