• The Power of the Dog

    ★★★★

  • Black Medicine

  • The Queen's Gambit

  • Extraction

    ★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • A Sun

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Unquiet Graves

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Black '47

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • A Mother Brings Her Son to Be Shot

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Third Murder

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Maze

    ★★½

  • Michael Inside

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Down There By The Train

  • Blade of the Immortal

    ★★★

  • Cardboard Gangsters

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★½

  • Mad to Be Normal

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Bad Day for the Cut

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Fences

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Stockholm, My Love

    ★★

  • Moana

    ★★★½

  • Rules Don't Apply

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★½