RSS feed for Ernie
  • Who Took Johnny

    ★★★½

  • Doc of the Dead

    ★★★

  • Dark Was the Night

    ★★★½

  • Cut Bank

    ★★★

  • GirlHouse

    ★★★★

  • We Can't Live Without Cosmos

    ★★★★

  • Monsters: Dark Continent

    ★★½

  • The Houses October Built

    ★★½

  • The Battered Bastards of Baseball

    ★★★★

  • Last Days in Vietnam

    ★★★★

  • My Life Directed by Nicolas Winding Refn

    ★★★★

  • Theeb‎‎

    ★★★★

  • Atari: Game Over

    ★★★½

  • The Water Diviner

    ★★½

  • WolfCop

    ★★

  • Virunga

    ★★★★

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★

  • ABCs of Death 2

    ★★½