• Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Mar de Dentro

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • My Sister, Clara

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Me Tira da Mira

    ½

  • X

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Dual

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • Squid Game

    ★½

  • Cry Macho

    ★½

  • My Son

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • France

    ★★

  • Unlearning to Sleep

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Bergman Island

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★★½