RSS feed for Carlos
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Joe

Little Joe

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Britney: For the Record

Britney: For the Record

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Minha Mãe é Uma Peça 3

Minha Mãe é Uma Peça 3

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Minha Mãe é Uma Peça 2

Minha Mãe é Uma Peça 2

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Skin

Skin

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Skin

Skin

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jesus

Jesus

1979
×
★★★
Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★
Edit this entry  
21
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★
Read the review Edit this entry