Sort by

Carlos has logged 349 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maudie

Maudie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promise at Dawn

Promise at Dawn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Haunter

Haunter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to Burgundy

Back to Burgundy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Life Stinks

Life Stinks

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Metropia

Metropia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Happiest Girl in the World

The Happiest Girl in the World

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Little Prince

The Little Prince

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Man of Integrity

A Man of Integrity

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gabriel and the Mountain

Gabriel and the Mountain

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Manon of the Spring

Manon of the Spring

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry