RSS feed for Adam

Adam has logged 253 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Edit this entry  
24
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Merry Christmas

Merry Christmas

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
Crackers

Crackers

1998
×
★½
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Human Surge

The Human Surge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mon oncle Antoine

Mon oncle Antoine

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
Santa Claus Is a Stinker

Santa Claus Is a Stinker

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Idea Gone Wrong

A Bad Idea Gone Wrong

2017
×
★★
Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harmontown

Harmontown

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gilbert

Gilbert

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Aachi and Ssipak

Aachi and Ssipak

2006
×
★½
Edit this entry  
20
Inner Demon

Inner Demon

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Tormenting the Hen

Tormenting the Hen

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thumper

Thumper

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★
Edit this entry  
05
Night of the Demons III

Night of the Demons III

1997
×
★★
Edit this entry  
05
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★½
Edit this entry