RSS feed for FilmReactions
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

1994
×
★★
Edit this entry  
02
Selfie from Hell

Selfie from Hell

2018
×
½
Edit this entry  
01
Gleason

Gleason

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Interview

The Interview

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★
Edit this entry  
28
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Edit this entry  
22
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Snakehead Swamp

Snakehead Swamp

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Alienator

Alienator

1990
×
★½
Edit this entry  
02
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★½
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mute

Mute

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry