• Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Cats

  • Frozen II

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Hell Fest

  • High Life

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½