Hunter has logged 264 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pottersville

Pottersville

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
Edit this entry  
16
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry