Hunter has logged 29 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
iBoy

iBoy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry