Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack on Titan: The Roar of Awakening

Attack on Titan: The Roar of Awakening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Attack on Titan: Wings of Freedom

Attack on Titan: Wings of Freedom

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Promised You the Moon

I Promised You the Moon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dongju: The Portrait of a Poet

Dongju: The Portrait of a Poet

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Three Months

Three Months

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry