• C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Your Eyes Tell

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★½

  • The Post

    ★★½

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Room No.7

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★