• The Batman

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

  • Maniac

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • It

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • Sing

    ★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

  • Train to Busan

  • Zootopia

  • The Love Witch

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Green Room

  • Carol

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Fifty Shades of Grey

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • How to Train Your Dragon 2

  • X-Men: Days of Future Past

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier