Sort by
  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Josep

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Cheer

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Favourite

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★