Sort by

filmsareyummy69 has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry