RSS feed for Lyzette

Lyzette has logged 39 entries for tv movie films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
★½
Edit this entry  
08
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★½
Edit this entry  
24
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Halloween Tree

The Halloween Tree

1993
×
★★½
Edit this entry  
19
David Blaine: Street Magic

David Blaine: Street Magic

1997
×
★★½
Edit this entry  
19
The Christmas Tree

The Christmas Tree

1991
×
½
Edit this entry  
18
Christmas Comes to Pac-land

Christmas Comes to Pac-land

1982
×
★½
Edit this entry  
18
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brian's Song

Brian's Song

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Edit this entry  
19
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Under Wraps

Under Wraps

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Edit this entry  
17
George Carlin: Life Is Worth Losing

George Carlin: Life Is Worth Losing

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
Krapp's Last Tape

Krapp's Last Tape

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry