Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Multiverse

Multiverse

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Going Electric

Going Electric

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Division

The Division

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disappointment Blvd.

Disappointment Blvd.

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beckett

Beckett

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious 11

Fast & Furious 11

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: The Wasteland

Mad Max: The Wasteland

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool 3

Deadpool 3

×
Read the review Edit this entry  
14
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Avatar 3

Avatar 3

2024
×
Read the review Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Selfie Dad

Selfie Dad

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Selfie Dad

Selfie Dad

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Fast X

Fast X

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
The Photograph

The Photograph

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry