RSS feed for enzo

enzo has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry