Sort by

Filmspotting has logged 105 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
18
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
Edit this entry  
11
Klute

Klute

1971
×
Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
06
2046

2046

2004
×
Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Edit this entry  
10
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Edit this entry