RSS feed for FilmStacker

FilmStacker has watched 33 crime films.

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Game Night

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★★

  • Spring Breakers

    ★½

  • Horrible Bosses

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★★½

  • Kids

    ★★★★½

  • Natural Born Killers

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Bad Lieutenant

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Pink Flamingos

    ★★

  • Dirty Harry

    ★★★