RSS feed for jeremy
  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • #Jowable

    ★★

  • Fractured

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • End of Sentence

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • The Intruder

  • Swallow

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • I Have Forgotten How to Forget You

  • Ride

    ★½

  • mid90s

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Greta

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • The Nun

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Hows of Us

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★½