Sort by

Chris has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry