Sort by

Chris has logged 32 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry