celia has logged 173 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★
Read the review Edit this entry