Sort by

celia has logged 160 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
Read prior review Edit this entry  
21
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read prior review Edit this entry  
24
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rudy

Rudy

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gigi

Gigi

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry