Sort by

celia has logged 17 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry