Sort by

filmswithsam has logged 40 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Salt

Salt

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★
Edit this entry  
30
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Weekend

Weekend

1967
×
½
Edit this entry  
28
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
Edit this entry  
28
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
toni_with_an_i

toni_with_an_i

2019
×
★½
Edit this entry  
26
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stargirl

Stargirl

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
Edit this entry  
12
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry