• Night Raiders

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • Forest: I See You Everywhere

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Drift Away

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Natural Light

    ★★★

  • The White Fortress

    ★★★

  • Tides

    ★★★★

  • Ted K

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Memory Box

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Red Dot

    ★★

  • Human Factors

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Soul

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Safety

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Final Voyage

    ★★★½

  • Jiu Jitsu

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Rams

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★★

  • The Old Ways

    ★★★½

  • Our Soil is Our Heritage

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Death of Me

    ★★

  • Enfant Terrible

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Red Screening

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Freaks – You're One of Us

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Rogue

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • Thin Blood

    ★★

  • Rapunzels Fluch

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★★½

  • Ghosts of War

    ★★

  • Ava

    ★★

  • Get the Hell Out

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • Infamous

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Eddy

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★★