RSS feed for Filmtoast
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cyrano, My Love

Cyrano, My Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gangster, The Cop, The Devil

The Gangster, The Cop, The Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Buy Me

Buy Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kindness of Strangers

The Kindness of Strangers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holy Lands

Holy Lands

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Barbarian and the Geisha

The Barbarian and the Geisha

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry