Sort by

Gal has logged 155 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Village

The Village

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Angel

The Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry